Poznań

Poznańskie zoo po angielsku

21 czerwca 2014

W Poznaniu mamy dwa ogrody zoologiczne. Obydwa już gościły na blogu: TUTAJ i TUTAJ

Tym razem impulsem do odwiedzenia nowego zoo stały się warsztaty anglojęzyczne zorganizowane przez British Council.

Przy przedstawianiu się, dzieci wymieniały swoje ulubione zwierzę. Zosia wybrała zebrę. W grupie dzieci zapewne bez trudu ją rozpoznacie:)

Zwiedzanie i naukę ułatwiały materiały, które wszyscy otrzymali i z których korzystali przy opisywaniu poszczególnych zwierząt…

Warsztaty British Council

W poznańskim zoo

Jedną z bohaterek zajęć była również „parrot”, co niezmiernie nas rozbawiło. Kiedy Zosia zaczynała naukę angielskiego, stwierdziła, że nie będzie uczyła się niektórych słówek, bo nigdy jej się nie przydadzą. Nie przewidywała np. by kiedykolwiek miała rozmawiać z kimś o papugach!

Po warsztatach zwiedziliśmy już sami pozostałą część zoo. Wiele się w nim zmienia. Jedną z nowości jest duża niedźwiedziarnia, w której zamieszkały trzy zwierzaki – Borys, Misza i Wania – wszystkie po tragicznych przejściach związanych z wykorzystywaniem ich do pracy w cyrkach czy nawet do nielegalnych walk z psami. Wszystko to opisano na edukacyjnych tablicach wraz z informacjami o aktualnych upodobaniach i charakterze niedźwiedzi.

Mają teraz wspaniałe miejsce do życia! Spójrzcie sami jak lubią się pluskać w wodzie…

Po raz kolejny zapraszamy więc do Poznania 🙂

/

Podobne Wpisy

2 komentarze

  • Odpowiedz marpil 22 czerwca 2014 o 22:52

    Pomysł na lekcję – rewelacja! Wszelkie papugi pewnie dużo łatwiej wchodzą do głowy.
    A niedźwiedź – ciarki po plecach, gdy czytam “zaspawanym” (dlatego postaram się, by Majka nigdy nie trafiła do cyrku), a po drugie – “nie je mięsa” – zrobiło na mnie wrażenie… co musiało się stać, że niedźwiedź dobrowolnie zrezygnował z mięsa???

  • Odpowiedz Mery Li 7 lipca 2014 o 09:49

    ZOO w Poznaniu jest super. Chyba najlepsze zoo w Polsce. Byłam ostatnio z moim Jaśkiem i był zachwycony 🙂 Najbardziej podobała mu się słoniarnia no i oczywiście tygrysy 🙂 A pomysł na lekcję – REWELACJA 🙂

  • Odpowiedz