O Pikinini

Oto ja, Agnieszka, autorka większości wpisów.

Na pierwszym zdjęciu jestem jeszcze dzieckiem i zastanawiam się czy zostać hodowcą delfinów, archeologiem, skrzypaczką czy sprzedawczynią w sklepie papierniczym. Czy znam już dzieci z Bullerbyn i baśnie Andersena?
Lubię książki, zabawy na podwórku i kolekcjonuję gumowe zwierzątka. Wkrótce rozpocznę pisanie powieści “Podróż przez Afrykę”, mocno inspirowanej twórczością Juliusza Verne’a.

Na drugiej fotografii czekam na rozdanie nagród Magellana. Nagrodę główną w kategorii “przewodnik dla dzieci” otrzyma moja książka “Cztery żywioły i dwa  koziołki”. Pracuję, jestem mamą.

mala-agnieszka1

To moje córki – Rozalka i Zosia.

Lubimy spędzać razem czas – rozmawiać, czytać książki, podróżować, zaglądać w ciekawe miejsca, ugotować coś prostego.

W blogowanie bawimy się od listopada 2008 roku więc…wiele się od tego czasu zmieniło. Dzieci urosły, są już nastolatkami, coraz mniej ich na blogu.

Przez wpisy przemknie czasami Marek, mój mąż i tata dziewczynek oraz nasza świnka morska, Kredka. Często pojawia się ciocia Kasia, autorka niektórych, zwłaszcza podróżniczych, wpisów.

Zaglądajcie tu jeśli chcecie z nami poznawać świat i przyrodę, znaleźć pomysły na twórcze spędzenie czasu, poczytać o historii dzieciństwa, o dzieciach żyjących w innych kulturach, na płótnach obrazów czy w kartach powieści.

Czasami zaprosimy Was na nasze rodzinne wycieczki po Poznaniu,  na bloga o starych zabawkach, a czasem zajrzymy do Was i opiszemy tę wizytę.

Nasz e-mail: pikinini@pikinini.pl

Pikinini to również nazwa niekonwencjonalnego sklepu, w którym znajdziecie coś więcej niż zabawki. Ten sklep to nasza pasja i mamy nadzieję, że również miejsce, które pomaga odkrywać i realizować zainteresowania Waszych dzieci.