Francja

Alzacja – Park Małego Księcia

18 października 2020

Park Małego Księcia, podobnie jak całą Alzację, odwiedziliśmy w czasie pandemicznym, tuż po lipcowym otwarciu granic Francji. Oznaczało to respektowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa i wiązało się niestety również z ograniczeniami zwiedzania. Wiele pomieszczeń, związanych z zabawą interaktywną, było zamkniętych ale na szczęście inne atrakcje zapewniały wesołe i ciekawe spędzenie czasu.

Atrakcje parku

Park Małego Księcia nie jest zresztą przeładowany rozrywkami. Być może dlatego, że powstał dopiero 6 lat temu i cały czas jest rozbudowywany. Widać to również po nasadzonej zieleni. Dzień, w którym odwiedziliśmy park, był upalny więc bardzo doskwierał nam brak wysokich drzew. Całość inspirowana jest oczywiście książką Antoine’a de Saint-Exupery’ego i koncentruje się również na tematyce lotniczej. Oprócz doświadczeń na wirującej karuzeli i kilku roller coasterach (w tym wodnym), można polecieć balonem i wznieść się wysoko w aerobarze by podziwiać okolicę z zupełnie innej perspektywy.

W Parku Małego Księcia spotkamy też róże, motyle, lisy, baranki, odbywają się karmienia zwierząt. My uczestniczyliśmy w pokazie latania gołębi pocztowych, w czasie którego wszystkie obecne dzieci zaproszono do zabawy. Polegała ona na otwarciu drewnianej budki z przydzielonym sobie gołębiem i na kibicowaniu mu w jak najszybszym dotarciu do gołębnika.

Parku nie polecamy jako miejsca na specjalną wyprawę z Polski ale zwiedzając Alzację warto się do niego wybrać!

Informacje praktyczne

Strona Parku Małego Księcia: TUTAJ

Park znajduje się niedaleko Ungersheim i skansenu Ecomusee. Nie polecamy odwiedzać obu miejsc w tym samym dniu. Lepiej przeznaczyć popołudnie i wieczór na relaks w jednym z okolicznych miasteczek ciesząc się miejscową kuchnią i widokami.

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz