Francja

Alzacja – Park Ptaków Drapieżnych w Kintzheim

12 grudnia 2020
Kintzheim

Ruiny średniowiecznego zamku w Kintzheim są podobne do innych alzackich warowni górujących nad miasteczkami i strzegących ziem będących często przedmiotem sporów i walk. Dziś stały się domem dla skrzydlatych drapieżców. Ptaki pochodzą z różnych zakątków świata ale zgodnie latają nad zamkiem i piękną krainą u podnóża góry, na której został zbudowany. Zajrzycie tam z nami?

Dzikie ptaki w przestworzach Alzacji

Bociany wydają się najpopularniejszymi ptakami Alzacji, ale nad winnicami i pagórkami przemykają choćby szybkie sokoły. To właśnie na nie zwróciliśmy najpierw uwagę obchodząc woliery w zamku Kintzheim. Ze spotkanie szczególnie ucieszył się towarzyszący nam pluszowy sokół z Pikinini. Nie omieszkał wesoło pozdrowić spotkanego kolegi 🙂

W parku reprodukuje się dziko żyjące ptaki ale też szerzy wiedzę o podniebnych drapieżcach. Spokojnie siedzące w wolierach orły, sępy, kondory czy sowy, pokazują dopiero swoje prawdziwe piękno w czasie lotów. Pokazy organizowane są o określonych godzinach i trwają ok. 40 min. Zastanawiałam się czy wzlatujące nad przepaścią orły i płomykówki nie zechcą jednak polecieć dalej, wybierając wolność zamiast pełnej miski…

Filmik

W czasie pokazu starałam się sfilmować ptaki, co przy ich szybkości i niespodziewanych zwrotach lotu, było trudne. Moje relacje zostały zapisane na Instagramie Pikinini. Poniższy film pochodzi z alzackiego kanału turystycznego.

Informacje praktyczne

Strona parku: TUTAJ .

Volerie des Aigles położone jest w pobliżu parku z małpami (Montagne des Signes) i jednej z największych atrakcji Alzacji, zamku Haut-Koenigsbourg. Do żadnej z nich nie zdążyliśmy już dotrzeć, ale przy dobrym planowaniu można te miejsca turystycznie połączyć.

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz