Dzieci w ogrodzie Wszystkie kategorie

Kapusta i cebulki

9 października 2009

 

Dni stają się coraz krótsze i kiedy wracamy z pracy i ze szkoły niewiele już mamy czasu na pobyt w ogrodzie. Na szczęście, zmierzch nie zapada jeszcze tak szybko i udaje nam się zaobserwować czmychające na nasz widok bażanty i owadzie piękności, korzystające z ostatnich ciepłych promieni słońca.

jesienne owady

Rośliny przygotowują się do zimy, a my staramy się im w tym pomóc. Wciąż grabimy liście z trawnika, a w domku ogrodowym czeka już słoma na zimową kołderkę dla róży.

Początek października to również dobry czas na sadzenie dekoracyjnej kapusty.

Zainspirowane pomysłem z książki „Ogród warzywny”…

książka "Ogród warzywny"1

"Ogród warzywny"

…postanowiłyśmy, że znajdzie się dla niej miejsce w dużej donicy przed domem. Taką kapustę wcale nie jest łatwo kupić i postanowiłyśmy, że w przyszłym roku same wyhodujemy ją z nasion.

kapusta dekoracyjna

Dwa egzemplarze, które udało nam się zdobyć, zastąpiły w donicy przekwitłe letnie kwiaty. Inne rośliny rosną tu jeszcze dzielnie od lata, ale pewnie i one będą wkrótce musiały ustąpić miejsca zimowej dekoracji.

Na rabatach dosadziłyśmy też mnóstwo nowych cebulek tulipanów, narcyzów i hiacyntów.

jesienne sadzenie

Wkrótce zabierzemy się jeszcze za dyniową latarnię, rozwiesimy karmniki dla ptaków i  wtedy odpoczniemy. Przydałby się nam do jesiennej pomocy jakiś ogródkowy krasnoludek;)

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz tlingita 11 października 2009 o 11:46

  Kapusta wygląda świetnie! Też się muszę wziąść za zmianę dekoracji roślinnej, wprawdzie tylko balkonowej ale i tak jest z tym tyle roboty że ciągle to odkładam 🙂

 • Odpowiedz Yrsa 11 października 2009 o 17:20

  Bardzo podobają mi się kapusty dekoracyjne w naszej kwiaciarni mają piękne cieniowane , ale nie sądziłam ,że można je wyhodować z nasion. Niestety w tym roku nie posiałam dyni i bardzo żałuje , stanowią piękną ozdobę domu jesienią . Czas wykopać dalie i kany , ale jeszcze kwitną , więc trochę żal .pozdrawiam serdecznie Yrsa

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 16 października 2009 o 12:00

  tlingito,
  już niedługo Lucy pomoże ci w sadzeniu roślinek:)
  Yrso,
  też jeszcze nie siałam kapusty. Zobaczymy jakie będą efekty w przyszłym roku bo pomyslow mi nie brakuje, a gorzej ze znalezieniem czasu na ich realizację:)
  Będę teraz pytała w każdej kwiaciarni czy mają kapusty, może zdopinguje to sprzedawców do wprowadzenia ich do oferty;)

 • Odpowiedz