Podróże z dziećmi Wszystkie kategorie

Dinozaury z Rogowa

14 sierpnia 2009

 

Podczas wakacji u babci i dziadka, moja młodsza córka znalazła pod krzaczkami agrestu i porzeczek, małe ptasie jajko, które z troską przechowywała w pudełku wyłożonym trawą.

Czyje to jajko?

Miała nadzieję, że z jajka wykluje się jakieś pisklę lub chociaż mały dinozaur. O takim właśnie przypadku czytałyśmy niedawno w książce: „Pompon w rodzinie Fisiów”, której bohater – tajemnicze prehistoryczne stworzenie, dziwnym trafem przetrwało wieki w formie jaja, by niespodziewanie pojawić się w otworze umywalki blokowego mieszkania, należącego do zwyczajnej, współczesnej rodziny.

Pompon odnalazł się w XXI wieku jako smoczy przewodnik po Wawelu, odnalazł nawet żeńskiego przedstawiciela swojego gatunku!

Pompon

Moja córka, nie bez podstaw liczyła więc na wyklucie się małego dinozaura. Jajko przechowywane w garażu, zaczęło nawet pękać i być może jakieś pisklę było w środku, ale nie udało mu się wyjść na zewnątrz. Przyszło więc nam niestety pogrzebać jajko w ogrodzie.

Na pocieszenie, wyruszyłyśmy obejrzeć najbliższe nam dinozaury, których liczne rekonstrukcje zgromadzono w Zaurolandii – Parku Dinozaurów w Rogowie.

Zaurolandia w Rogowie

Można tu miło i pożytecznie spędzić czas, przechodząc dydaktyczną ścieżką przez różne okresy geologiczne wśród wielu, wiernie odtworzonych gadów, trafiając również do muzeum ze skamieniałościami, a w końcu również na zespół atrakcyjnych placów zabaw.

Dinozaury w Rogowie

Być może znajdziemy jeszcze kiedyś jakieś porzucone jajko dinozaura;)

Ale dinozaur!

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz Kronikiegipskie 14 sierpnia 2009 o 19:33

  Super miejsce dla dzieci!
  Mój syn był tam z babcią w czasie tegorocznych wakacji.
  Gorąco polecam wszystkim dzieciom … małym i dużym 🙂

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 16 sierpnia 2009 o 11:23

  Witam serdecznie na naszym blogu:)
  MIejsce jest rzeczywiście bardzo atrakcyjne dla dzieci. Mi podobała się również dobra organizacja i zaprojektowanie parku. Wyłożone drewnianym brukiem błotniste ścieżki, pułapki na osy.

 • Odpowiedz