Dzieci i sztuka Dziecięca twórczość

Ażurowe bombki

14 grudnia 2008

W naszym domu, pojawiły się już pierwsze świąteczne ozdoby.

Nad stołem zawisły wspaniałe ażurowe bombki, które dziewczynki samodzielnie wykonały na sobotnich warsztatach poznańskiej „Księgaręki”.

Zaskakującym dla nas, był sam pomysł na wykonanie bombek. Nigdy wcześniej nie spotkałyśmy się z taką techniką. Zaciekawione dzieci, pochłonął dwugodzinny proces tworzenia ozdób.

Pierwszą czynnością, było oklejanie małych baloników, kolorowymi sznurkami. Młodszym dzieciom, pomagały panie instruktorki. Wszystkie „okręcone i osznurkowane” baloniki zawisły, rozwieszone na rozpiętych linkach. Od czasu do czasu, panie włączały suszarki, by szybciej wyschnął klej na balonikach.

W tym czasie, dzieci przygotowywały kolorowe zawieszki do bombek. Spośród rozłożonych na podłodze materiałów, wybierały te, które chciały nanizać na kolorowe wstążeczki; były to między innymi piórka, cynamon, suszone owoce, koraliki itp.

Następnie, dzieci otrzymały papierowe torby, które również zostały wspaniale ozdobione rysunkami, czy naklejonymi piórkami. W tak przygotowane torby, panie zapakowały schnące jeszcze bombki i zawieszki. Cały twórczy proces, jeszcze się wtedy nie zakończył.

 

Przez kolejny dzień musiałyśmy pozwolić bombkom wyschnąć, i dziś wieczorem przekułyśmy baloniki. Trochę bałam się tego etapu, z niepokojem oczekując efektu, ale wszystko udało się znakomicie. Po usunięciu szczątków baloników, pozostały sztywne, sznurkowe szkielety bombek. Doczepiłyśmy do nich zawieszki i zawiesiłyśmy nad stołem.

Jest nam coraz świąteczniej!

 

Księgaręka

Podobne Wpisy

2 komentarze

  • Odpowiedz Ksynena 16 grudnia 2008 o 21:58

    Ale bomba!

  • Odpowiedz Ania 18 grudnia 2008 o 14:37

    Świetne te torby. Chciałabym dostać w takiej prezent!

  • Odpowiedz