Dzieci i sztuka Dziecięca twórczość Poznań Wydarzenia

Poznań… w swoim żywiole!

7 września 2013

Moi Drodzy! Zapraszam na premierę książki “Cztery żywioły i dwa koziołki” oraz połączone z nią otwarte warsztaty. Mam nadzieję, że spotkamy się z niektórymi z Was:)

Zaproszenie na warsztaty

Oto informacja prasowa, która ukazała się w wielkopolskich gazetach:

Zabawa w archeologa, budowanie własnej kamieniczki czy może projekt stroju dla Bamberki? To tylko część atrakcji, które czekają na małych odkrywców Poznania podczas rodzinnych warsztatów Pikinini i wydawnictwa Albus. Impreza odbędzie się

8 września o godz. 13 w Concordia Design i będzie połączona z promocją książki „Cztery żywioły i dwa koziołki” – nowego przewodnika po mieście, przeznaczonego specjalnie dla dzieci.

„Cztery żywioły i dwa koziołki” to nowa propozycja poznańskiego wydawnictwa Albus, wielokrotnie nagradzanego m.in. w konkursie „Najpiękniejsza Książka Roku”. Ideą wydawnictwa jest tworzenie publikacji, które dotrą do młodego czytelnika nie tylko ciekawą, często oryginalną treścią (jak w książce „Co jedzą ludzie?”), ale również zachwycą nietuzinkowymi ilustracjami, wykonanymi przez młodych, poznańskich artystów.

Przewodnik dla dzieci to efekt współpracy Agnieszki Idziak oraz ilustratorki Sylwii Mai Bartkowskiej, absolwentki poznańskiego ASP. Kluczem miejskiej opowieści autorki przewodnika uczyniły cztery żywioły. Wystarczy wybrać jeden z nich – wodę, ogień, ziemię lub powietrze – i udać się wyznaczonym przez nie szlakiem. Na młodych czytelników czekają liczne ciekawostki i anegdoty, a przede wszystkim zadania i łamigłówki.

– Zależało nam, żeby stworzyć przewodnik specjalnie z myślą o dzieciach, unikając nadmiaru dat i informacji, taki, który będą mogły współtworzyć. Dlatego książka jest czarno-biała, a tylko od czytelnika zależy jak będzie ostatecznie wyglądała – mówi autorka „Czterech żywiołów” Agnieszka Idziak, właścicielka niekonwencjonalnego sklepu z zabawkami Pikinini oraz licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.

Oficjalna premiera książki odbędzie się w ramach „Niedzieli z Pikinini” i będzie miała formę warsztatów. Na każde dziecko czeka szereg konkurencji z nagrodami oraz nauka nowych, niecodziennych umiejętności, np. pisania na woskowej tabliczce czy projektowania stroju dla Bamberki. W czasie warsztatów będzie można też poznać niezwykłe zabawki Pikinini, kupić książkę „Cztery żywioły i dwa koziołki” oraz spotkać się z jej autorkami. Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 zł.

Warsztaty z Pikinini

Informacje o imprezie znajdziecie również na FACEBOOKU: TUTAJ

 Tatuaże

Polecam też wpis o książce na blogu O tym, że…

O tym ze

Wraz z koziołkami i żywiołami intensywnie się przygotowujemy:) Trzymajcie kciuki i DO ZOBACZENIA!

Cztery żywioły i dwa koziołki

/

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz