Poznań

Zielona Bimbola, czerwony ogórek i Niebiescy Dzieciom

21 września 2013

Ponad dwadzieścia lat mieszkałam w kamienicy przy jednej z najruchliwszych ulic Poznania. Mój kontakt komunikacją miejską był wtedy bardzo intensywny:) Tramwaje były głośne, przystanki i autobusy zatłoczone, a rozkład jazdy zupełnie niewiarygodny.

Widziałam wiele wypadków i spotkało mnie sporo niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji związanych z przemieszczaniem się po mieście.

ulica Królowej Jadwigi w Poznaniu

Dziś tabor i torowiska wyglądają już zupełnie inaczej, ale najbardziej cieszy mnie, że nasze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zajęło się bezpieczeństwem. Jedną z akcji, która zwraca uwagę na kulturę zachowania w pojazdach i uczy bezpiecznego poruszania się jest  BIMBOLA – strona skierowana do dzieci i ich rodziców. Cieszę się, że w tym kolorowym projekcie bierze udział również Pikinini:)

Bimbola

Na stronie, oprócz artykułów edukacyjnych i malowanek, znajdziecie zaproszenia na ciekawe wydarzenia. We wrześniu uczestniczyliśmy w jednym z nich – w imprezie Niebiescy Dzieciom. Poznańscy „niebiescy” też są nam bliscy. Jednym z nich jest moja siostra:)

Dlatego też nie pierwszy raz spotkaliśmy się z niebieską drużyną na ich cyklicznym, pełnym atrakcji wydarzeniu. Nie zraził nas nawet wysłany kiedyś za Rozalką list gończy;)

List gończy

Były prezentacje narzędzi pracy i – najważniejsze! – pokazy bezpiecznych zachowań i zasad udzielania pomocy.

Pierwsza pomoc

Ci policjanci wzbudzali największą sympatię:)

Najsympatyczniejsi policjanci

Oprócz „niebieskich”, na imprezie prezentowały się też inne służby miejskie. Wśród nich było również MPK z przepięknym kultowym „ogórkiem” z przyczepką!

Ogórek z przyczepką

W niej firma Audeo, nagrywała z pomocą dzieci audiobook, prezent dla małych pacjentów Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

MPK

Zosia chętnie włączyła się w tę szlachetną akcję.

Nagrywanie audiobooka

Oprócz „ogórka”, MPK udostępniło też dzieciom i inne pojazdy, już zdecydowanie bardziej nowoczesne. Były też kolorowanki i składanki…

MPK na festynie Niebiescy Dzieciom

Było pożytecznie, ciekawie i przyjemnie:)

/

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz