Dzieci w ogrodzie

Żegnaj Małżusiu:(

30 września 2012

Czy pamiętacie nasze domowe zwierzątko? Myślę, że żaden małż nie spędził nigdy tak intensywnych i pełnych wrażeń wakacji jak nasza Małżusia! Niestety, nadszedł długo odwlekany, choć nieuchronny moment wypuszczenia jej na wolność, czyli do głębokiej wody, w której ma szansę przetrwać zimę i miejmy nadzieję jeszcze długo i spokojnie pożyć.

Zosia jest przekonana, że nic nie ukoi tęsknoty Małżusi za swoją opiekunką, jednak zapewniamy ją, że po pewnym czasie zwierzątko dojdzie do siebie, a miłymi wspomnieniami z pobytu na naszym tarasie, podzieli się zapewne z innymi mieszkańcami swego nowego, wodnego domu. Ostatecznie, niedalekie rozlewiska Cybiny to bardzo przyjemne i malownicze miejsce…

Dolina Cybiny

…a zatoczka, w której pozostawiliśmy Małżusię, wydaje się nadzwyczaj komfortowym lokum, zwłaszcza w porównaniu z plastikowym pojemnikiem i blaszanym wiaderkiem:)

Zatoczka nad Cybiną

Na brzegu nastąpiła czuła, choć trochę jednostronna, scena pożegnania, wykonaliśmy kilka pamiątkowych wspólnych zdjęć…

Małżusia

…i Małżusia pogrążyła się w odmętach. Dla osłodzenia rozstania, Zosia rozsypała na wodzie przyniesione w koszyku płatki kwiatów i liście. Bardzo wzruszająca chwila;)

Pożegnanie

Od niedawna, rozlewiska w których zamieszkała Małżusia, podziwiamy nie tylko w czasie spacerów, ale również z wysokości rowerowego siodełka.

Rowerem nad Cybiną

Wzdłuż wysokiej skarpy wybudowano pierwszy odcinek rowerowej, a zarazem przyrodniczej ścieżki, z punktami widokowymi, ławkami i tablicami edukacyjnymi.

W Dolinie Cybiny

W dolinie żyje ogromna ilość ciekawych okazów fauny i flory. O niektórych dowiedzieliśmy się dopiero z tablic, na których jednak nie pokazano małży! Nasza podopieczna na pewno pięknie by się na nich prezentowała, prawda?

Tablice edukacyjne nad Cybiną

/

Podobne Wpisy

Komentarze

  • Odpowiedz Ala 2 października 2012 o 13:50

    ” Na brzegu nastąpiła czuła, choć trochę jednostronna, scena pożegnania” Hi hi hi

  • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 2 października 2012 o 21:45

    Małżusia to po prostu natura bardziej introwertyczna;)

  • Odpowiedz Ala 4 października 2012 o 09:06

    Albo Małżusia to facet:-)

  • Odpowiedz