Hiszpania Podróże: Świat

Wyprawa do Barcelony – Dzień trzeci

2 stycznia 2016

Na kolejną górę w pobliżu Barcelony zabierze nas tym razem Zosia. Oto jej relacja:

„Do Montserrat, miejscowości położonej w górach, pojechaliśmy pociągiem.

Montserrat

Gdy wysiedliśmy, udaliśmy się na stację kolejki, która jechała po bardzo stromym zboczu. Kolejka miała bardzo skośny kształt!

Kolejka na Montserrat

Wysiedliśmy na następnej stacji i drogą opisującą życie Jezusa udaliśmy się do groty gdzie było objawienie.

Spacer po Montserrat

Potem wjechaliśmy kolejką na taras widokowy, a następnie poszliśmy do klasztoru, gdzie czekaliśmy w dłuuuugiej kolejce by zobaczyć figurę Czarnej Panienki, czyli Maryi.

Wejście na Montserrat

Pikinini na Montserrat

Klasztor Montserrat

Następnie weszliśmy do restauracji gdzie jedliśmy m.in. krążki kalmarowe. Potem odwiedziliśmy dwa muzea, gdzie były np. dzieła Picassa i mumie z Egiptu.

Muzeum Montserrat

Obrazy na Montserrat

Mumie na Montserrat

Montserrat to miejsce w którym nie brakuje fauny i flory. Są tam piękne ptaki i rośliny, a mi najbardziej podobała się mgła, która była nad wielką przepaścią a z niej wyłaniały się jedna po drugiej kolejki”.

Zwierzęta na Montserrat

Informacje praktyczne od cioci Kasi:

W Barcelonie warto kupić kartę „Tot Montserrat” (All Montserrat). Kosztuje 46,20 EUR/os. (brak zniżek). W ramach zakupu otrzymuje się: przejazd metrem, przejazd koleją do podnóża Montserrat, przejazd kolejką szynową do klasztoru, zwiedzanie Muzeum Montserrat i Audiovisual Space oraz obfity posiłek w barze. Przejazdy w jedną stronę zajmują ponad godzinę.

 

/

/

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz