W różnych miejscach z dziećmi (Relacje z uczestnictwa w kulturze) Wszystkie kategorie

Weekendowe żeglowanie

27 sierpnia 2009

 

Na żaglówkę zaprosili nas znajomi, prowadzący na Jeziorze Kierskim w Poznaniu, szkółkę dla dzieci uczących pływać się na małych „Optymistach”.

żaglówki na Jeziorze Kierskim 

Podczas każdych zajęć, dwoje dorosłych ma pod opieką ok. 6 małych żeglarzy, którzy niezmordowanie uczą się opanowywać ster, żagiel, dobijanie do brzegu i żeglarskie węzły.

żeglarski węzeł

Dziewczynki podziwiały ich umiejętności, ale największe wrażenie zrobiła na nas dziesięcioletnia córka naszych znajomych, z powodzeniem sterująca już całkiem dużym jachtem, którym pływaliśmy wespół z instruktorami szkółki po, bądź co bądź, wymagającym jeziorze.

żeglujemy

na jachcie

W czasie jazdy autem, słuchamy akurat czytanej przez Krzysztofa Kowalewskiego książki „W Dolinie Muminków”, w której nasi ulubieńcy pływają po morzu swoją łodzią żaglową, o nazwie odpowiadającej temu, co spotyka ich na każdej stronie powieści – „Przygoda”.

 

 

Dla nas żeglowanie po spokojnych wodach Jeziora Kierskiego, też było bardzo miłą przygodą:)

Rodzicom małych mieszkańców Poznania, którzy chcieliby by ich pociechy uczyły się żeglowania w bezpiecznej i przyjaznej dzieciom szkółce, prześlemy dane kontaktowe mailowo.

Ahoj!

żaglówka

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz Becia 27 sierpnia 2009 o 12:17

  To ja bardzo proszę o namiary na tę szkółkę, bo myślimy poważnie o żeglowaniu dla naszych dzieciaków. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za liczne inspiracje, które płyną z tego bloga 🙂

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 27 sierpnia 2009 o 21:29

  Beciu,
  Witam serdecznie:) Twój blog jest dla mnie bardzo miłym i również inspirującym odkryciem!
  Będę oczywiście zaglądała.

  Kontakt do szkółki: Teresa Michalska – tel. 500-031-652

 • Odpowiedz Becia 28 sierpnia 2009 o 08:47

  Agnieszko, dziękuję za miłe słowa i za kontakt do szkółki :-)) Pozdrawiam

 • Odpowiedz