Dzieci w ogrodzie Podróże z dziećmi Wszystkie kategorie

Tajemniczy ogród i eksperymentowanie

7 września 2011

 

Czy poznajecie krzemień z którego zbudowano tę tajemnicza grotę?

Grota w ogrodach West Green House

Tak, to ten sam, który znamy już ze średniowiecznego zamku i miasteczka Odiham. Widać, że nie brakuje takiego kamienia w Hampshire:)

Tym razem znaleźliśmy go w ogrodach West Green House. Zostały one w latach dziewięćdziesiątych odrestaurowane przez pochodzącą z Australii miłośniczkę ogrodów i opery. Dlatego też w czasie letnich wieczorów można tu – w malowniczej scenerii – obejrzeć przedstawienie operowe. Moja przyjaciółka lubi przyjeżdżać tu z Mają na spacery, a i nam się w ogrodach bardzo podobało. Ogród podzielony jest na różne strefy tematyczne. Niektóre z nich mają formę jakby osobnych pokoi, do których przechodzi się malowniczymi przejściami czy furtkami. Bardzo przypomina to nastrój „Tajemniczego Ogrodu”.

Furtki ogrodowe

West Green House gardens

Ogrodową specjalnością są tu grządki kwiatowo-warzywno-owocowe gdzie np. niebieska trawa ozdobna rośnie obok buraków.

Grządka owocowa - kwiatowa

Nie brakuje wody…

Woda w WGH

…i zwierzaków. Rasowe kury mieszkają – jak na swoje szlachetne pochodzenie przystało – bardzo luksusowo, w pokoju z widokiem;)

Angielskie kury

W ogrodach można zjeść lunch przygotowany z rosnących tu warzyw albo posiedzieć przy dzbanku gorącej herbaty, co też uczyniliśmy chowając się przed nadciągającym tego dnia deszczem. Resztę popołudnia postanowiliśmy spędzić więc pod dachem, a niedalekie centrum eksperymentów w Bracknell znakomicie się do tego nadawało.

Dzięki widocznej na zdjęciu maszynie, można było tak bardzo oddalić się od mamy, by znaleźć się na kosmicznej Drodze Mlecznej;) Można było też zmienić perspektywę i zbliżając się do Ziemi, Wielkiej Brytanii, Bracknell i pomieszczenia w którym staliśmy, dostać się aż do pojedynczej komórki ciała. Mi zakręciło się w głowie od tych podróży:)

Eksperymenty w Bracknell

Eksperymentować można było z dźwiękami, z wodą…

Laserowa harfa, tuby i woda

…spróbować różnych zadań koordynujących, uświadamiających jak działa ciało ludzkie…

W Bracknell

Udało nam się też dzięki wspólnemu wysiłkowi rozgrzać paliwo i wystrzelić z hukiem rakietę…

Start rakiety

Discovery Centre jest częścią większego kompleksu rozrywkowego i byliśmy w nim również w czasie innego deszczowego dnia na pływalni – „rafie koralowej”. Całość nie jest raczej turystycznym celem wycieczek, ale miejscem gdzie spędzają czas okoliczni mieszkańcy. W sam raz na deszczowe popołudnia:)

/

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz Mammamisia 7 września 2011 o 23:18

  Ale śmieszne drzewa jabłkowe.
  Piękny ogród. Podziwiam i myślę o książce Tajemniczy ogród. Pojawiło się teraz nowe wydanie z cudnymi ilustracjami i ostatnio intensywnie chodzi mi po glowie aby ją kupić. Do każdego rozdziału rysunek rośliny podpisany. Piękna i tajemnicza.
  Pozdrawiam!

 • Odpowiedz Yrsa 9 września 2011 o 14:34

  Podoba mi się wszystko , nawet kamienne schody i furta do ogrodu , faktycznie nastrój jak z powieści “Tajemniczy ogród” . Widziałam kilka wersji plus spektakl teatralny , zawsze do ogrodu prowadziła podobna furtka i było dużo ustronnych miejsc, ukrytych pośród powodzi zieleni.
  Wszystko dosyć wiekowe , ale wspaniale utrzymane , jabłoń jak girlanda niesamowite .
  Ostatnie zdjęcia trochę przypominają stanowiska w centrum edukacji Kopernik w Warszawie , przyjemny sposób spędzania czasu w pochmurne dni.
  Pozdrawiam Yrsa

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 9 września 2011 o 20:46

  Niesamowite jak wiele jest w Anglii takich pięknych miejsc. I nagle taki Tajemniczy Ogród wydaje się całkiem namacalny:)
  Pozdrawiam Was serdecznie

 • Odpowiedz