Podróże z dziećmi Wszystkie kategorie

Rekiny na plaży w Boscombe

16 września 2011

 

Dzień, w którym postanowiliśmy poplażować i wykapać się w morzu, nie był – oględnie mówiąc – gorący i plażowy, ale dzieci twierdziły, że z minuty na minutę słońce przygrzewa coraz mocniej:) Rzeczywiście, czasami było nawet ciepło i kiedy dojechaliśmy nad morze, dziewczyny ochoczo ruszyły na spotkanie z falami.

Plaża w Boscombe

Nazbieraliśmy też mnóstwo ślicznych kamieni i muszelek, które teraz – w formie naszyjników – przypominają nam wciąż o wakacjach.

Kamyki i muszelki

Bardzo podobały nam się kolorowe domki plażowe…

Domki na plaży

Boscombe

…wzdłuż spacerowej drogi, którą przeszliśmy do budynku Oceanarium. Jeździ tędy również kolejka, którą można przejechać wzdłuż plaży, co uczyniliśmy w drodze powrotnej.

Oceanarium nie jest duże. Podczas ostatniego pobytu w Wielkiej Brytanii odwiedziliśmy znacznie większe akwaria w Brighton i w szkockim Fife, ale i to jest bardzo ciekawe.

Niewątpliwą atrakcją jest podwodny tunel, gdzie można obserwować pływające i karmione przez pracowników, płaszczki, rekiny i ogromne żółwie.

Zosia pierwszy raz widziała też żywą ośmiornicę, którą trudno jednak było sfotografować w ciemnościach w których mieszkała.

Podwodny tunel

Żółw w oceanarium

W oceanarium

Tymczasem dzień stawał się coraz cieplejszy i znów rozsiedliśmy się na plaży, chwaląc dzieci za zdolność przewidywania pogody;)

—-

PS. Wszystkim miłośnikom plażowych chatek, polecam też zajrzeć tutaj. Ten budynek też nam się spodobał./

Podobne Wpisy

3 komentarze

 • Odpowiedz Mammamisia 17 września 2011 o 07:20

  Wspaniałe wakacje. A te kamienie takie piękne i gładkie. Śliczne! Pozdrawiam Was serdec znie i życze miłego weekendu!

 • Odpowiedz Yrsa 17 września 2011 o 18:08

  Dlaczego na naszych plażach nie może być tak czysto, nie ma przebieralni / bo te domki to chyba przebieralnie/ , ogólnie wygląda jakby cały sezon nikt nie sprzątał .
  Oceanarium może nie jest duże , ale robi wrażenie , piękne kolory i wspaniała widoczność .
  Pozdrawiam Yrsa

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 20 września 2011 o 19:06

  Izo.
  Tak, wakacje nam też bardzo się podobały:)
  Yrso.
  Te domki kupuje się albo długoterminowo wynajmuje. Są tam: kuchenka, leżaki, gry plażowe itp. Nie ma miejsca do spania. Wjazd w pobliże plaży jest płatny, więc praktycznie można wszystko trzymać w aucie. Rzeczywiście jest bardzo czysto. Nie widziałam np. wcale petów, tak częstych niestety w polskim piasku.
  Pozdrawiam:)

 • Odpowiedz