Włochy

Narty w Livigno

2 marca 2009

Przyjemnie jest oglądać świat przez okna naszego domu, ale czasami mamy ochotę na więcej. Więcej przestrzeni, więcej nowych wrażeń, więcej ruchu, a ostatnio i więcej śniegu. Wtedy czas wybrać się w podróż.

Tej zimy wybraliśmy włoskie Alpy, i leżące w położonej na wys. 1816 m, przepięknej, górskiej dolinie – Livigno.

Rankiem budziło nas słońce, które zaczynało odbijać się w śniegu otaczających nas górskich szczytów, a wieczorem spoglądaliśmy na stoki oświetlone reflektorami oraz na ciepłe światła położonego niżej miasteczka.

Stok w Livigno

Dni spędzaliśmy przede wszystkim na nartach. Z mroźnych, wysokich gór zjeżdżaliśmy w otuloną słońcem dolinę, ciesząc się świeżym powietrzem, wszechobecnym obfitym śniegiem i pięknem krajobrazu.

Zjazd w Livigno

Po kilkugodzinnym ruchu, przyjemnie było posiedzieć przy restauracyjnych, wystawionych na powietrze stolikach, sycąc się włoską kuchnią i alpejskim słońcem.

 

Stok w Livigno

Dzieci cieszyły się też ze śniegowych tuneli, ślizgania w naturalnych, przebitych w śniegu zjeżdżalniach, z wystawy lodowych rzeźb i zwisających z dachów i płotów ogromnych(!) śniegowych sopli.

 

Śnieżny tunel

Lodowe sople

Nie wiem czy dziewczynki zdawały sobie sprawę, z jak wysokich gór potrafią już zjechać. Ich rekord to kilkakrotny zjazd niebieską trasą z Mottolino (2402 m) i niebiesko-czerwoną, z ostatniej stacji kolejki powyżej szczytu Costaccia (2328 m).

Równie dobrze bawiły się jednak pokonując przeszkody na dziecięcych, narciarskich placach zabaw, biorąc także udział w zawodach w slalomie.

Na nartach

Slalom narciarski

Dzięki tej wyprawie, w pełni nacieszyliśmy się zimą i teraz możemy spokojnie czekać na wiosnę.

Podobne Wpisy

3 komentarze

  • Odpowiedz euzebia71 8 marca 2009 o 09:17

    Patrząc na te zdjęcia zastanawiam się, dlaczego człowiek z tak wielką tęsknotą wypatruje wiosny…

  • Odpowiedz Nasze zimowe wakacje na nartach | Pikinini 15 stycznia 2010 o 00:33

    […] zeszłym roku jeździliśmy na nartach we włoskim Livigno. Tym razem nie pojechaliśmy w Alpy. Tam gdzie spędziliśmy nasze zimowe wakacje było jednak […]

  • Odpowiedz livigno 4 listopada 2014 o 13:15

    Świetne zdjęcia. Narty w Livigno to świetne miejsce na zimowe szaleństwo. Nie bez powodu jest tak oblegane przez turystów. Mają najlepsze stoki. Pozdrawiam

  • Odpowiedz