Dzieci i sztuka Poznań Wydarzenia

Muzeum Archeologiczne pełne nowości;)

27 stycznia 2013

Takich nowości w poznańskim Muzeum Archeologicznym nie spodziewaliśmy się zobaczyć!

Zwabiła nas wystawa o egipskim śnie i możliwość wypróbowania łoża królowej Hetepheres. Mogliśmy położyć się oczywiście jedynie na jego replice. Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie wygoda odpoczynku na wysokim, drewnianym podgłówku. Jeśli dołączyć by jeszcze pustynny wietrzyk, który owiewał starożytnych, sen musiał być całkiem komfortowy:)

Egipski sen

Reszta rodziny była jednak nastawiona bardziej sceptycznie do egipskiego łoża z podgłówkiem, ale jak się okazało, w muzeum czekały na nas jeszcze inne atrakcje.

Cała ekspozycja została gruntownie przebudowana i dostosowana do aktywnego zwiedzania przez dzieci. Początkowo żal mi się trochę zrobiło uruchamianych przyciskiem, kręcących się podstawek z glinianymi naczyniami, które były jedyną atrakcją moich dziecięcych wizyt w muzeum. Potem jednak całkowicie pochłonęło mnie wspólne zwiedzanie. Do dyspozycji otrzymaliśmy kolorową broszurę do wypełnienia…

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Świetnie oznaczono trasy i punkty zadaniowe…

Zadania z muzeum

W poznańskim muzeum archeologicznym

Można było wypróbować repliki starych zabawek, przebrać się w średniowieczny i egipski strój, napisać coś na woskowej tabliczce i wszędzie dobrze się bawić…

Poznań

Egipt w Poznaniu

Zosi chyba najbardziej podobało się odkrywanie ukrytego pod szybą szkieletu za pomocą pędzelka, którym trzeba było usunąć piasek. Jak prawdziwy archeolog!

Archeolog w akcji

Szkielet w muzeum

Dodatkową atrakcją była trwająca właśnie w muzeum wystawa fotografii przyrodniczej, połączona z warsztatami i prezentacjami przygotowanymi m.in. przez wielkopolskie nadleśnictwa. Oglądaliśmy pod mikroskopem owady żyjące w butwiejącym drewnie, a dzieci układały tematyczne puzzle.

Wystawa fotografii przyrodniczej

Bardzo udana wyprawa w przeszłość w nowoczesnym muzeum:)

/

Podobne Wpisy

Komentarze

Odpowiedz