Wszystkie kategorie

Konkursowe prace – PRZEDŁUŻAMY WAKACJE

23 października 2011

 

Na dworze coraz zimniej, ale u nas ciągle ciepło:) To dzięki pięknym zdjęciom prac zainspirowanych wakacjami.

W kategorii dla bloggerów, na udział w konkursie zdecydowała się tylko Dorota, autorka blogów Czytam dzieciom i Od rana do wieczora.

Praca jej synków Piotrusia i Michasia, to wariacja na temat “ruiny zamku królewskiego w Nowym Sączu“.

Tu możecie poczytać o ciekawej historii związanej z tym zamkiem, a chłopców zapraszamy do wyboru jednej z trzech nagród – klocków, gry lub książki.

Zamek w Nowym Sączu

Pozostałe nagrody, postanowiliśmy rozdzielić między uczestników konkursu – klientów sklepu Pikinini. Oto zwycięskie prace:

 

Latarnie morskie trzyletniego Frania, któremu w pracy pomagali rodzice. Jak pisze mama chłopca „Franio pilnował, żeby każda latarnia miała swój rozmiar czyli: mała (Kołobrzeg), średnia (Niechorze) i duża (Gąski). Zrobiliśmy też papierowe ludziki, m.in. naszą rodzinkę.”

Franek otrzymuje od nas drewnianą kolejkę z torem i różnymi zabytkami. Może i jego latarnie znajdą wśród nich swoje miejsce?

Latarnie morskie

Latarnie

Włoskie, kuchenno-architektoniczne impresje siedmioletniej Zosi. Z modeliny i plasteliny powstały lody, spaghetti bolognese, pizza i pomidor koktajlowy. Jest też wieża w Pizie oraz fala morska z nadbrzeżnym parasolem. Zosia wygrała ekologiczną grę memo.

Włoskie impresje

Klockowa konstrukcja inspirowana mediolańską katedrą, którą wykonał pięcioletni Franek.

Pracę nagradzamy książką o pojazdach.

katedra w Mediolanie

Budowla czteroletniej Zuzanki jest wakacyjnym wspomnieniem pobytu na Majorce i przedstawia katedrę La Seu, a zwłaszcza jej rozetę:) Jak pisze mama Zuzi, „rozeta nad ołtarzem głównym, ma powierzchnię 90 metrów kwadratowych i średnicę 12 metrów. Składa się z 1236 kawałków kolorowego szkła. To prawdopodobnie największa rozeta na świecie.”

Zuzanka otrzymuje lupę z pojemnikiem.

katedra na Majorce

Wakacyjną wyprawę balonem, wspomina mała Julka. Jej mama napisała, że „Julkę poniosła trochę wyobraźnia, ponieważ dorysowała piramidy, o których zobaczeniu marzyła.”

Dla Julki mamy książkę.

Lot balonem

Wszystkim dziękujemy za nadesłane prace i ciepło ich pozdrawiamy!

/

Podobne Wpisy

2 komentarze

  • Odpowiedz Dorota 25 października 2011 o 15:41

    Dziekujemy za nagrode i cieszymy sie bardzo 🙂

  • Odpowiedz Dorota 3 listopada 2011 o 16:47

    Dziś nagroda dotarła do nas, szał ciał! Michaś nie może się oderwać od budowania miasteczka. Buduje, następnie nadciąga armagedon, miasto obraca się w ruinę, po czym powstaje jak Feniks z popiołów, jak Warszawa po II wojnie.Super te klocki, jeszcze raz dziękujemy!

  • Odpowiedz