Dzieci w ogrodzie Wszystkie kategorie

Foremkowa spiżarnia dla ptaków

17 lutego 2012

 

Dla ogrodowych ptaków kupujemy zazwyczaj dużo ziarna, którym obficie napełniamy nasze liczne karmniki. Czasami przyrządzamy im też tłuszczowe kulki, które uwielbiają. W tym roku, skuszone fotografiami z czasopisma Weranda, chciałyśmy zamiast kulek zaserwować sikorkom tłuszczowe rzeźby z foremek. Na zdjęciach w czasopiśmie radzono, by po stężeniu roztopionego smalcu wymieszanego z ziarnami, wyjąć po prostu wszystko z pojemników (jak ciastka) i powiesić na gałęzi. Nie wiem czy istnieją bardziej twarde smalce niż ten którym my dysponujemy, ale wyjęcie zastygłych kształtów z foremek, nie jest możliwe bez ich kruszenia się. Obiektywnie patrząc, miękkie kulki tłuszczowe są chyba dla ptaków pożyteczniejsze niż jakieś skamieliny;) W każdym razie, nie trudziłyśmy się już nad ich wyjmowaniem, ale podałyśmy w ptasiej stołówce, smalcowe przysmaki w foremkach. Ptaki przyjęły to niecodzienne danie z entuzjazmem i systematycznie się nim raczyły:)

Jak przygotować kulki tłuszczowe dla ptaków

Dziś powiesiłyśmy w ogrodzie więcej foremek z ptasim przysmakiem. Wyjeżdżamy na zimowe ferie i ptakom – na kilka dni – musi wystarczyć ta mała spiżarnia:)

Domek Muminków:)Foremka Mała MiForemki Muminki - nowe wykorzystanie

26.02.2012 – Suplement🙂

 

Ptakom wystarczyły poczynione przez nas zapasy. Tak – wg Zosi – zajadały się podczas naszej nieobecności. Na rysunku pojawił się też pierwszy zwiastun wiosny. Ptak wysiadujący jajka jest jednak tylko wytworem wyobraźni naszej artystki;)

Ptaki przy karmniku

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz Ala 18 lutego 2012 o 13:03

  Sliczny domek dla ptakow!

 • Odpowiedz Yrsa 18 lutego 2012 o 21:31

  Pamiętam Wasze pomysły z ubiegłego roku , dziś coś nowego , stołówka dla ptaków wygląda bogato i smacznie .
  U nas ptaki dożywiamy tradycyjnie w karmniku , ale one i tak wolą podjadać suchą karmę z psiej miski.

  Prezentacja walentynkowa , naprawdę świetny pomysł coś innego niż oklepane laurki i czekoladki , bardzo kolorowa , edukacyjna i poprawia nastrój oglądającego .
  Pozdrawiam Yrsa

 • Odpowiedz blog pokolenie-89 15 marca 2012 o 16:11

  Super pomysł. Rewelacja. Myślę, że kiedyś skorzystam.
  Pozdrawiam,

  PS. Zapraszam Was na wspólne wspomnienia na http://www.pokolenie-89.blog.onet.pl.

 • Odpowiedz