Dzieci w ogrodzie Wszystkie kategorie

Czekamy na wiosnę

29 marca 2009

 

W naszym ogrodzie nie mamy jeszcze niestety tylu krokusów, ile widać na tej, ozdobionej przez moją córkę pocztówce.

Krokusy na hali

Rośnie ich jednak dużo, a każdego dnia rozkwitają nowe. Tej wiosny zakwitły w naszym ogrodzie po raz pierwszy.

krokusy Victor Hugo i Jeanne D'Arc 

Kwiatowe cebulki sadziłyśmy jesienią i długo, całą zimę musiałyśmy czekać na efekty naszej pracy. Dzieci widzą jednak, że warto było popracować, by teraz wiosną cieszyć się kwiatami.

krokusy Prins Claus

Zakwitły nam nawet krokusy jesienne, które powinny kwitnąć w październiku!

krokusy jesienne

By jeszcze bardziej zachęcić wiosnę do przyjścia, już w połowie marca, zasadziłyśmy w donicy przed domem stokrotki i bratki.

Te delikatne kwiatki to prawdziwi wiosenni siłacze. Mają siłę przetrwać ostatnie mrozy i opady śniegu. Trochę martwiłyśmy się o nie, gdy tydzień temu, przykryła donicę gruba czapka śniegu, ale kwiaty wesoło kwitną nadal.

Bratki i stokrotki

Bratki nazywane są u nas w Wielkopolsce Macoszkami. To właśnie Macoszki zbierałam jako mała dziewczynka w ogrodzie babci i cieszę się, że mogę je teraz sadzić u siebie.

Przebywając teraz w ogrodzie, cały czas słyszymy niesamowity gwar wodnego ptactwa, które rozpoczyna gniazdowanie na pobliskich rozlewiskach.
Naszą uwagę przykuły też jednak i inne ptaki, którym poświęciłyśmy nasze ostatnie obserwacje ornitologiczne.
Przy drodze, ścięto nadłamane przez wichurę drzewo. Ten ścięty, próchniejący pień okazał się być niezwykłą atrakcją dla okolicznych kur, które co dzień rano biegną do niego z nadzwyczajną szybkością. Znajdują w nim zapewne mnóstwo smakowitych robaczków, które do tej pory żyły w drzewie.

kury i robaczkikury i wiosna
Mam nadzieję, że teraz z każdym dniem będzie już coraz cieplej, że wkrótce zakwitną nasze tulipany, a my coraz dłużej będziemy mogli przebywać w ogrodzie.

Podobne Wpisy

Komentarze

  • Odpowiedz Natka 30 marca 2009 o 06:24

    Jeśli juz sa krokusy to niebawem zawitaja TULIPANY! To dopiero będzie frajda! Czekam z utęsknieniem na opowieść tulipanową 😉

  • Odpowiedz