Dzieci i sztuka Konkursy Wszystkie kategorie

Co może zaciekawić książkowego mola…

19 listopada 2009

 

Bardzo przyjemne jest czekanie na książkę. Lubię patrzeć na swój stosik lektur przygotowany do czytania, przeglądać listę książek, które chciałabym przeczytać, umawiać się z panią bibliotekarką na odłożenie nowości.

Lubię czekać na książki, które mają zostać wydane. O niektórych opowiadam dzieciom i wtedy razem cieszymy się kiedy w końcu trafią do naszego domu.

Wielką radość sprawiły nam ostatnio „D.O.M.E.K.” – niesamowicie interesująca również dla dorosłych, książka o współczesnej architekturze; nowe książki z przepisami Cecylki Knedelek i zabawna, nowa historia o Emilu. Z niecierpliwością czekamy na mającą się wkrótce ukazać książkę z nowymi przygodami jednej z naszych ulubionych postaci literackich – niepokornej Mamy Mu.

Książkowe nowości

Miło mi również poinformować o kolejnym etapie, w który wkroczyła, promowana również przez nas, akcja Wydawnictwa Dwie Siostry i Allegro „Ulubiona książka z dzieciństwa”. Spośród pięciu wybranych już tytułów, należy zagłosować na jeden, który ma ogromną szansę zostać ponownie wydany w serii Mistrzowie Ilustracji.

Ulubiona książka z dzieciństwa

Popieramy również inicjatywę Wydawnictwa Bajkopisarze.pl, które na swojej stronie ogłosiło, związany z adwentowym oczekiwaniem, konkurs na DOBRE POSTANOWIENIE.

Warto zapoznać się z zasadami konkursu na stronie wydawnictwa i wysłać dziecięce postanowienie w formie rysunku lub opisu. To szansa na wygranie zestawu do wykonania kalendarza adwentowego, zawierającego opowiadanie, kalendarz i naklejki z ikonkami dobrych postanowień, ale także okazja do porozmawiania o prawdziwym sensie świątecznych przygotowań.

konkurs Dobre Postanowienie

Wydawnicze inicjatywy pojawiają się ostatnio i w naszym domu. Moja młodsza córka, pragnąca zostać w przyszłości przyrodnikiem-pisarzem, tworzy kolejne książeczki o przygodach Ali i jej zwierzątek – asa, pająka i osy;)

Starsza – zainspirowana zabawnym nieporadnikiem opisującym do czego NIE należy używać młotka

Nieporadnik Młotek

Jak nie używać młotka

…opracowała równie poważny poradnik o tym do czego NIE należy używać gazety.

Nieporadnik Gazeta

wstęp do Nieporadnika

Do czego nie służy gazeta

Wydawnictwu Czerwony Konik polecamy przyjrzeć się tej pozycji przy wydaniach kolejnych tomów z „nieporadnikowej” serii;)

Podobne Wpisy

Komentarze

 • Odpowiedz tlingita 19 listopada 2009 o 23:04

  Nieporadnik gazetowy genialny! I smaczny estetycznie. Serio serio! 🙂
  A pomysł z zieloną kropką czymś zainspirowany?

 • Odpowiedz WM 20 listopada 2009 o 22:51

  Dziękuję za tak liczne podpowiedzi lekturowe. Też uwielbiam czekać na książkę, oglądać ją, przygotowywać się do czytania. A czytanie na głos dla dzieci traktuję jako wartość dodaną. Bo to zmusza do wolniejszego studiowania ksiażki, bez przerzucania kartek, by szybciej się dowiedzieć “co będzie dalej”. Dzięki czytaniu na głos nieraz juz odkryłem w dziecięcych książkach nowe głębie, nowe pokłady do przemyśleń, zadziwiające umiejętności autora, który tak świetnie przekłada obserwacje ludzi w świat bajkowych wymyślonych postaci. Niesamowite.
  Pozdrawiam serdecznie
  WM

 • Odpowiedz Agnieszka (Pikinini) 21 listopada 2009 o 19:54

  tlingito,
  pomysł z zieloną kropką zainspirowany podobną, czerwoną kropką w Młotku.
  A Wydawnictwu spodobał się projekt i teraz na stronie czerwonykonik.pl można również obejrzeć NIEporadnik o gazecie:)
  WM,
  podpisuję się pod Pana słowami. Gdyby nie dzieci ile ciekawych lektur by nas omijało!

 • Odpowiedz